Nie bez znaczenia jest fakt, że płytki nie są wykładane tylko w przedpokojach i łazienkach. Ich funkcje, trwałość oraz piękny wygląd zostały docenione i teraz można wykańczać nimi całe mieszkanie. Nic też dziwnego, że pojawiają się w kuchniach. Dzięki temu, że niesamowicie łatwo się je czyści, stosowane są zarówno na podłogach, jak i na ścianach (na tych drugich często są ostatnimi czasy zastępowane przez lakobel).
Czy płytki do kuchni wyglądają inaczej niż ich koleżanki w łazience? Można powiedzieć, że niekoniecznie. Wszystko zależy od tego, czy one podobają się Tobie. Jeśli masz otwartą kuchnię, to płytki powinny zlewać się z wykończeniem podłóg w salonie. A może połączyć oba?
Płytki do kuchni, szczególnie o nietypowych kształtach dodadzą powiewu nowoczesności w pomieszczeniu. Od razu pełnić będą role dekoracyjne, dzięki temu nie będziemy musieli dodawać innych elementów i zajmować przestrzeń do gotowania. Warto zastanowić się nad płytkami szkliwionymi, w kuchni posadzka musi być odporna na ścieranie i wilgoć.
Płytki podłogowe szkliwione?
Duża część płytek ceramicznych do wnętrz charakteryzuje się tym, że ma piękny połysk. Pokrycie płytki warstwą szkliwa tworzy gładką i estetyczną powłokę o zwiększonej wytrzymałości na ścieranie czy działanie czynników chemicznych, wilgoci i wody. Dzięki temu niezwykle łatwo się je komponuje i używa na podłogach w całym mieszkaniu. Wszystko ma swoją plusy i minusy, a posiadając szkliwione płytki podłogowe musimy zapłacić za to cenę: powierzchnia szkliwiona jest bardziej podatna na zarysowanie i ścieranie, a ewentualne odpryski są widoczne. Chcesz zobaczyć, jakie płytki wybrać na podłogę? Ich szeroki wybór znaleźć można na stronie https://grupamo.pl/produkty/plytki-i-mozaika/
Płytka łazienkowa nie taka typowa
Płytki łazienkowe zazwyczaj mają klasę ścieralności o numerze 1 – są przeznaczone na posadzki, po których chodzi się w obuwiu o miękkiej podeszwie lub boso. W zależności od wielkości łazienki zastosować można różne płytki. Do niedużej łazienki, w której jest wiele urządzeń, lepiej będą pasowały płytki łazienkowe w stonowanych barwach, które uspokoją wnętrze i dodadzą całości harmonii. Jeśli chcemy postawić na ekstrawagancję, i mieć w łazience… drewno, to nie ma problemu!
Płytki drewnopodobne doskonale sprawdzają się w łazienkach. Sprawiają, że czujemy się w nich jak w salonie, a nie musimy obawiać się o to, że drewno bardzo szybko się nam zniszczy. Co jeszcze może skłonić do wykończenia łazienki płytkami drewnopodobnymi: doskonale się je łączy z innymi teksturami, i dodatkowo można pod nimi instalować ogrzewanie podłogowe. Poza łazienkami, ten rodzaj wykończenia z powodzeniem zastąpi drewniane parkiety w salonach.
Przykładem zastosowania płytek drewnopodobnych w łazience jest połączenie ich z jasnymi płytkami na ścianach, co da rustykalny wygląd pomieszczeniu. Twój pokój kąpielowy stanie się niezwykle przytulnym miejscem do relaksu po ciężkim dniu w pracy.