Jak uszyć firanki do kuchni – poradnik krok po kroku | Blog Krawiecki

Jak uszyć firanki do kuchni – poradnik krok po kroku
Cześć! Jesteś tutaj, bo chcesz uszyć firanki do kuchni, prawda? Cieszę się, że mogę Ci pomóc w tej kwestii! W dzisiejszym poradniku krok po kroku pokażę Ci, jak możesz szybko i łatwo uszyć piękne firanki do kuchni. Jest to prosty projekt, który można wykonać w krótkim czasie. Bez dodatkowych ceregieli, zaczynajmy!
Wybierz odpowiedni materiał
Przy wyborze materiału na firanki do kuchni, powinieneś pamiętać, że musi być on wytrzymały i łatwy w pielęgnacji. W końcu kuchnia to miejsce, gdzie często robi się bałagan i szybko brudzi się tkaniny. Doskonałym wyborem mogą być bawełniane tkaniny o strukturze łatwej do prania, lub poliestrowe tkaniny, które są łatwe do czyszczenia i odporne na plamy.
Przygotuj niezbędne narzędzia
Aby uszyć firanki do kuchni, będziesz potrzebować kilku niezbędnych narzędzi. Przygotuj więc:
– maszynę do szycia,
– nożyczki krawieckie,
– taśmę mierniczą,
– igły do maszyny,
– nici do szycia,
– kredę krawiecką lub ołówek do tkanin.
Krok po kroku – jak uszyć firanki do kuchni
Krok 1 – Pomiar
Przygotuj taśmę mierniczą i zmierz wymiar okna, na którym planujesz umieścić firanki. Od wymiaru okna odejmij około 10 cm, aby ustalić długość firanek. Pamiętaj, aby na długość pojedynczej firanki dodać około 5 cm materiału rezerwowego na obszycie dolnego i górnego brzegu.
Krok 2 – Wycinanie materiału
Na stole ułóż materiał do szycia, a następnie odmierz długość firanek za pomocą taśmy mierniczej. Za pomocą nożyczek krawieckich dokładnie odetnij tkaninę wzdłuż określonego wymiaru. Nie zapomnij o doliczeniu dodatkowych centymetrów na obszycie dolnego i górnego brzegu!
Krok 3 – Przygotowanie dolnego brzegu firanek
Z pomoocą haczyka i ołówka wyznacz na dolnym brzegu firanek ok 4cm z lewej i z prawej strony. Narysuj linię prostą, która połączy te oznaczenia. Przeczytaj na opakowaniu, jak należy wyprasować taśmę do firanek.
Krok 4 – Przyszywanie taśmy dekoracyjnej
Taśmę dekoracyjną należy przyłożyć do górnego brzegu firanki liczbą kieszonek z którą się ją kupiło do dołu w stronę osnowy firanki, odległość między kieszonkami to ok. 4 cm. Przyszyj taśmę ściegiem prostym z zewnętrzną strony tak, aby była ona równo rozłożona na całej długości firanki.
Krok 5 – Utworzenie kieszonek
Taśmę należy pokręcić tak, aby utworzyć kieszenie. W tym celu musisz rozłożyć taśmę w równych odstępach, a następnie zszyć ją z obu stron zgodnie z oznaczonymi kreskami i wsunąć do niej listwy do ważenia firanek.
Krok 6 – Uszycie obszycia
Przejdź do szycia obszycia górnego i dolnego brzegu firanek. Dolny brzeg należy złożyć dwa razy wewnątrz i przeszyć. Górny brzeg firanki należy złożyć jeden raz w celu utworzenia kanału na listwy do ważenia. W tym celu umieść listwy w kieszeniach utworzonych przez taśmę dekoracyjną.
Krok 7 – Ukończenie prac
Gratulacje! Twój projekt firanek do kuchni właśnie się zakończył. Najlepsze w nich jest to, że są one łatwe do wykonania, a ręcznie wykonane firanki zawsze są piękne i unikalne. Teraz wystarczy tylko powiesić je na oknie, aby podziwiać efekt swojej pracy.
Podsumowanie
Mam nadzieję, że ten poradnik pomógł Ci w stworzeniu Twoich własnych firanek do kuchni. To prosty projekt, który można wykonać w domu, niezależnie od poziomu doświadczenia w szyciu. Dzięki firankom Twój pokój nabierze zupełnie nowego wyglądu, a Ty będziesz mógł cieszyć się z wystroju swojego mieszkania. Powodzenia w szyciu!

Dom