Jak wykorzystać róg w kuchni?

Jak wykorzystać róg w kuchni?

Często zdarza się, że projektując kuchnię, nie przemyśli się odpowiednio każdego zakątka pomieszczenia. Najczęściej takim pominiętym fragmentem jest róg, który w wielu przypadkach pozostaje niewykorzystany. A przecież to miejsce, które również można zagospodarować. W tym artykule postaramy się przedstawić kilka pomysłów na jak najlepsze wykorzystanie róg w kuchni.

Jak wykorzystać róg w kuchni? Oto kilka pomysłów:

1. Szafka narożna

Wszyscy dobrze znamy szafki narożne. To właśnie tam trzymamy najczęściej różnego rodzaju sprzęty kuchenne, takie jak garnki, patelnie, deski do krojenia, a nawet przechowujemy tam produkty spożywcze. Warto jednak pomyśleć o specjalnych szafkach narożnych, które mają bardzo funkcjonalne rozwiązania wewnętrzne. Dzięki nim, wieszaki, pojemniki i kosze na sztućce pomieszczą się tak, aby każdy element był łatwo dostępny w każdej chwili.

2. Półki ściennne

Jeśli nie jesteśmy zwolennikami szafek narożnych, warto pomyśleć o zastosowaniu półek ściennych. To rozwiązanie nie tylko wykorzysta przestrzeń w rogu, ale również będzie służyło jako dekoracja. Na takich półkach można umieścić różnej maści akcesoria kuchenne, jak również ozdoby lub rośliny w doniczkach.

3. Wąskie szuflady

W przypadku, kiedy róg jest bardzo wąski, można zastosować specjalne szuflady, które pomieszczą np. przyprawy, przechowywane w słoiczkach. Tego typu rozwiązanie jest szczególnie przydatne w kuchniach o niewielkim metrażu.

Pomysłów na wykorzystanie rogu w kuchni jest wiele

Przedstawione powyżej pomysły to tylko niektóre z możliwości, jakie daje róg w kuchni. Istnieją jeszcze szafki typu korpus, które są specjalnie przystosowane do tego fragmentu pomieszczenia, a także szuflady z systemem wykorzystującym całą przestrzeń w rogu.

  Jak wyczyścić kafelki w kuchni z tłuszczu?

Podsumowanie

Róg w kuchni to fragment pomieszczenia, który często jest pomijany przy projektowaniu. Warto jednak pomyśleć o tym miejscu i spróbować go wykorzystać jak najlepiej. Szafki narożne, półki ściennne czy specjalne szuflady to tylko kilka z wielu rozwiązań, które można zastosować w tym zakątku kuchni.

Dom