Tusze do drukarek – przeczytaj poradnik przedzakupowy

Tusze do drukarek – przeczytaj poradnik przedzakupowy

Drukarka atramentowa drukuje się nieco wolniej niż drukarka laserowa, ale ma za to wyraźniejszą i jaśniejszą definicję pigmentu. Dokładność w porównaniu do tonera jest niższa przynajmniej na krawędziach i jest tańsza niż proszek węglowy zawarty w tonerze. Tusze do drukarek są jednak wszechstronne, ponieważ na rynku dostępne są różne rodzaje wkładów, z których każdy drukuje na różnych rodzajach papieru.

Tusze do drukarek atramentowych – zobacz co warto wiedzieć

Drukarka atramentowa może drukować dokumenty, ale także zdjęcia na papierze fotograficznym. Chociaż tusz do drukarki jest droższy, trzeba powiedzieć, że starcza na dłużej. Wkład jest zalecany do codziennego użytku, w domu lub do okazjonalnego drukowania. Jednak dość często to właśnie drukarki atramentowe wiodą prym w biurach, gdzie drukuje się duże ilości dokumentów.

Różnica między tuszem do drukarki a tonerem polega na rodzaju zawartego w nich atramentu oraz rodzaju drukarki, do której należy je włożyć. Toner jest przeznaczony do drukarek laserowych, natomiast tusz do drukarek atramentowych. Pigment we wkładzie jest płynny, natomiast w tonerze ma postać proszku. Różnica jest więc istotna i nie można użyć jednego zamiast drugiego. Jakiej drukarki użyć w takim razie? jeśli potrzebujesz wydrukować dokumenty wysokiej jakości, możesz użyć tonera, natomiast do wysokiej jakości zdjęć zalecamy tusz do drukarek. Sprawdź ofertę na www.drukuj24.pl

Tusz do drukarek atramentowych – poznaj specyfikacje produktu

W oparciu o markę produkcyjną będziemy mieć określony czas żywotności tuszu do drukarki, który w każdym przypadku różni się w zależności od zastosowania i dbałości o konserwację wkładu. Dokładnego czasu realizacji nie da się określić, ale zależy to od tego, ile drukujemy. Można jednak powiedzieć, że wkład atramentowy drukuje około 500 stron czarno-białych i 300-400 stron kolorowych.

  Popularność

Dostępne są zarówno tusze do drukarek oryginalne jak i zamienniki. Rozwiązaniem dla osób, które drukują duże ilości dokumentów są tusze do drukarki w rozmiarze XXL. Zastosowanie takiego tuszu to w pewnym stopniu ekonomiczne zarządzanie swoim budżetem.

Przed zakupem jakiegokolwiek tuszu do drukarek atramentowych musimy sprawdzić jego kompatybilność, ponieważ oprócz tego, że drukarka nie zadziała, niekompatybilny wkład może spowodować nieodwracalne uszkodzenie drukarki.

Artykuły Partnera